Servisler

Servis Bakışımız :

Kurulduğumuz yıldan bugüne kadar, ana odağı BT (IT) servisleri olan bir firma olarak, tüm müşterilerimize, uygun maliyetli, nitelikli, özelleştirilmiş IT Destek Servisleri verdik ve vermeye devam ediyoruz. Müşterilerimize sağladığımız katma değer ve faydayı görmek, mesleki tatminimiz için en büyük motivasyonumuzu oluşturuyor.

IT Servislerini, standart bir hizmet mantığı ile değil, sizin hedeflerinizi, ihtiyaçlarınızı dikkate alarak, danışman bir yaklaşım ile, sizin mevcut yapınızı en iyi tamamlayacak bir şekilde, esnek, size özelleştirilmiş ve optimum maliyet dengesi ile sunmaya çalışıyoruz.

Ürünlerin kurulum servislerinden proje danışmanlığına kadar ve IT Sistemlerinin Desteği / Yönetim Servisleri dahil tüm hizmetleri Teknokom’un konusunda uzman ekiplerinden uygun maliyetler ile temin edebilirsiniz.
Aşağıda başlıklar halinde vermiş olduğumuz hizmetlerin listesini bulabilirsiniz. Bizimle temas kurmanız halinde, ihtiyaçlarınızı konuşmak, size özel hizmet modelini belirlemek için sizinle bir araya gelmekten çok memnun olacağız.


IT Destek / Yönetim / Kurulum Hizmetleri :

 1. IT Sistemleri Destek Servisleri:
  • IT Destek servisleri ile hedeflenen, IT Altyapısında oluşan problemlerin en kısa sürede çözülmesi ve olası iş kaybının önlenmesidir. Sözleşme (SLA) dahilinde, belirlenmiş terminler ile Level-1, Level-2, Level-3 seviyeli servisler, sertifikalı uzmanlar ile verilir. ITIL modeli dahilinde tüm süreç kayıt altına alınır ve raporlanır.
  • Destek servislerine konu olan, IT Altyapısına ait bileşenler: Server & SAN, Network (Lan-Wan), Internet Security, Wireless, Microsoft Server Yazılımları, Veri yedekleme, Active Directory, MS Exchange Server, Back-Up, Off-Site Back-Up, Desktop, vb. sistemlerdir.
  • 20 yıllık deneyim ve birikim ile birçok kurumsal firmanın IT destek servislerini oldukça iyi bir seviyede veriyoruz. Sizlerin de destek ihtiyaçlarını beraber değerlendirmek için, lütfen bizimle temasa geçin. (İletişim formu)

   

 2. IT Sistemleri Kurulum ve Devreye alma Servisleri :
  • IT Sistemlerin doğru bir şekilde kurulması uzmanlık gerektiyor. Yapılan yatırımın karşılığını almak ancak doğru kurgu ve set-up ile mümkün. Tüm kurulum sürecini, uzman ekibimiz ile, ilave test ve denetim servisleri ile beraber planlayabiliriz. Yıllardır biriktirdiğimiz tecrübe ve birikimi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.


IT Danışmanlık Hizmetleri :

 1. IT Teknoloji Danışmanlığı
  • IT dünyasında çok hızlı gelişen teknolojiler içinden yapılacak projeye göre en uygun olanı/olanları seçmek bir uzmanlık konusu. Yanlış teknoloji seçimi, yapılan yatırımın bazen boşa gitmesine bile sebeb olabiliyor. Ürün ve teknoloji seçimindeki isabet ise, gerçekten proje başarısını sağlıyor.
  • Şirketinizin/Kurumunuzun uzun soluklu hedeflerine ulaşabilmesi için IT Teknolojileri ile ilgili karar süreçlerinizde size yardımcı oluyoruz.

2. IT Proje Yönetim Danışmanlığı

 1. Bilgi Güvenliği ve ISO27001 Danışmanlığı :
  • Bilgi Güvenliğini sağlamada, uluslarası kabul gören ISO27001 satandartı ciddi bir rehberdir. Standart, sadece Bilgi Güvenliğinin sağlanmasına yönelik değil, sağlanan güvenliğin sürdürülebilir olması için gerekli olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemin kurulmasına da rehberlik eder.
  • ISO27001 danışmanlığı sürecinde sistem dökümantasyonu hazırlanır, Servis yönetimi gibi bazı destekleyici yazılımlar devreye alınarak standartın öngördüğü adımların takip edilmesi ve sistem kurulduktan sonra izlenmesi sağlanır.
  • İstanbul Belediyesi İştiraklerinden İstanbul Enerjinin, ISO27001 Danışmanlığı yapılmış, kurum çok kısa bir sürede standartı sağlayan bir yapıya geçmiştir. SGS/Türkiye üzerinden belgelendirme tamamlanmak üzeredir.

4. IT Check-UP Hizmeti (Risk tabanlı Raporlama

5. IT Denetim Hizmeti


Outsource Hizmetler :

1.  IT Operasyonları Outsource Hizmetleri

2.  IT Uzman Personel Temini

3.  IT Help Desk Personel Temini

4.  IT Personeli Yedekleme Hizmeti

Top